Üçevler Mah. Dumlupınar Cad. No:12C Nilüfer/BURSA
1984tenberi

Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

Araba kliması, aracın içindeki havayı soğutmanın dışında nemlendirme görevini de üslenmekte ve soğutma işlemini, özel bir gaz yardımıyla gerçekleştirmektedir.

Her ne kadar kaliteli bir klima olsa da, otomobil kliması her yıl içindeki gazın ortalama %10’unu kaybetmektedir. Basit bir hesap yapıldığında bu durum, beş yıl içerisinde neredeyse içindeki gazın yarısını kaybettiği anlama gelmektedir. Klimada herhangi bir arıza olması durumunda, gaz kaçağı tahmin edilen rakamların çok üstüne çıkmaktadır. Gaz kaçağı oranı arttıkça, klimanın soğutma işlemi gerçekleştirebilmesi için motorun gazı pompalaması adına daha fazla çalışmasına gerekmekte ve bu nedenle, arabanın tükettiği yakıt miktarı ciddi oranda artmaktadır.

Klima gaz dolumu, profesyoneller tarafından, bir gaz tankı ve dolum cihazıyla yapılabilmektedir. Dolum cihazları aracın marka ve modeline göre gerekli miktarda klima gazını otomatik olarak klimaya basar. Araç klimalarında kullanılan farklı gaz çeşitleri vardır.

Çarıkcı Oto Servis, Bursa’da klima gazı dolumu konusunda, alanında uzman personeli ile profesyonel bir servis hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı arıza okuma ve arıza silme konularında iletişime geçebilirsiniz.