Üçevler Mah. Dumlupınar Cad. No:12C Nilüfer/BURSA
1984tenberi

Buji Kontrolü & Değişimi

Buji Kontrolü & Değişimi

Otomobillerde ateşleme sistemi parçalarından birisi olan buji, aracın yakıt tüketimi ve performansında oldukça önem taşıyan parçalardan biridir. Ayrıca bujiler, buji başlarının incelenmesiyle pek çok motor arızası ve ayarsızlığı tespit edilmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Buji değiştirmede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru özellikteki bujinin kullanılması ve doğru yedek parçanın seçilmesidir. Buji anahtarı adı verilen özel bir sökme takma ekipmanı ile kontrol ve değişimi sağlanabilen bujiler arızalandıklarında, otomobilin çalıştırdıktan sonra motorda titreme veya gaza bastığınızda egzozdan siyah renkte duman çıkması şeklinde anlaşılabilir. Bunun dışında çekiş performansında düşüş ve yakıt tüketiminde bir artış buji arızalarının en belirgin göstergelerindendir.

Değişimi genellikle periyodik bakım sırasında yapılmayan bujiler, araç marka ve modeline göre değişken kilometrede, kontrol edildikten sonra ihtiyaç duyulması halinde değiştirilmektedirler.

Çarıkcı Oto Servis, Bursa’da buji kontrolü ve buji değişimi konularında, alanında uzman personeli ile profesyonel bir servis hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı arıza okuma ve arıza silme konularında iletişime geçebilirsiniz.