Üçevler Mah. Dumlupınar Cad. No:12C Nilüfer/BURSA
1984tenberi

Fren Balatası Değişimi

Fren Balatası Değişimi

Fren balatası ve fren sistemi, araçtaki yolcuların güvenliğini sağlayan en önemli emniyet unsurlarından biridir. İyi durumdaki frenler, güven içerisinde aracın durmasını sağlar.

Sürtünmeyle aşınan bir yapıya sahip olan fren balatalarının ömrünü tahmin etmek oldukça zordur. Araç kullanımına ve ortam şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uzun veya kısa ömürlü olabilir bir yapıda olan fren balataları, araçlarda frene bastığında aracın durmasının normalden fazla zaman alması, frene basıldığında fren balatalarından sesler gelmesi gibi durumlar fren balatasının ömrünün bittiğine ve değişmesi gerektiğine yorumlanabilir.

Otomobilin kaldırılarak jantların sökülmesinin ardından balataların sökülmesi sonrası balataların yenisi ile değiştirilerek; sökülen parçaların geri montajlanması işlemine genel olarak fren balata değişimi adı verilmektedir.

Aracınızın yoğun ya da daha az kullanılmasına bakılmaksınızın en az yılda bir kez frenleri kontrol ettirmenizin hayati önem taşıdığını hatırlatarak, yoğun kullanımlarda daha kısa sürede kontrol ve değişim gerekebildiğini hatırlatmakta fayda olduğunu düşünmekteyiz.

Çarıkcı Oto Servis, Bursa’da fren balatası değişimi, alanında uzman personeli ile profesyonel bir servis hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı arıza okuma ve arıza silme konularında iletişime geçebilirsiniz.