Üçevler Mah. Dumlupınar Cad. No:12C Nilüfer/BURSA
1984tenberi

Motor Yağı Değişimi

Motor Yağı Değişimi

Motor yağı, sürtünme ve aşınmayı minimuma indirerek, motorun fazla ısınmasını engeller. Kirlenmeyi önleme özelliği de bulunan motor yağı motorun yaşam kaynağı olarak nitelendirilebilir.

Motor, hareket eden bir dizi parçaya sahip olduğundan motor yağı ile kayganlaştırılmalıdır. Aksi takdirde parçalar birbirine zarar verecektir. Aracın motorunun aşınmadan çalışabilmesi için gerekli olan motor yağı, özelliğini kaybettiğinde motorda sorunlar meydana getirerek, ciddi onarım maliyetleri ortaya çıkarabilmektedir.

Bu nedenle motor yağı kalitesi, sürtünen parçaların sağlıklı çalışabilmesi için çok önemli olup, araç üretici firmaların tavsiye ettikleri yağ çeşitleri ve periyotları doğrultusunda yapılmalıdır.

Zamanında değiştirilmez veya değişim süresi geciktirilir ise motora bağlı olan hareketli parçalar aşırı ısınarak, metaller aşınmaya başlar ve motor performanstan düşerek arızalanabilir. Daha büyük maliyetleri beraberinde getirdiğinden zamanında motor yağı değişimi ciddi önem taşımaktadır.

Çarıkcı Oto Servis, Bursa’da motor yağı değişimi konusunda, alanında uzman personeli ile profesyonel bir servis hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı arıza okuma ve arıza silme konularında iletişime geçebilirsiniz.