Üçevler Mah. Dumlupınar Cad. No:12C Nilüfer/BURSA
1984tenberi

Periyodik (Kilometre) Bakımı

Periyodik (Kilometre) Bakımı

Otomobil üreticisi firmaların, üretmiş oldukları araçlara tekrar eden belirli kilometre aralıklarında yapılmasını uygun gördükleri bakıma, kilometre bakımı ya da periyodik bakım adı verilir.

Otomobillerin kilometre bakımlarının, önerilen zamanlarda yaptırılmaması durumunda, sürüş esnasında konforunuzu bozacak, hatta araçların daha masraflı bir maliyetle tamir edilmesine sebep olabilecek sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Periyodik bakım aracınıza yapılacak en kapsamlı servis hizmeti olup, ana amacı motorunuzun sağlıklı olmasını sağlamak olsa da aracınızda bulunan kayışların sıkılığından, önemli bölgelerinin ve ekipmanların kontrolüne; araç altı metallerinin durumundan fren balatalarının durumunun incelenmesine kadar çok geniş bir alanı kapsamaktadır.

Aracın güvenli olması, ömrünün uzun olması ve performans açısından daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesi için periyodik bakım ihmal edilmemelidir. Periyodik kilometre bakımlarıyla, otomobil için uzun vadede oluşacak büyük çaplı arızalar daha işin en başındayken engellenme şansına da sahiptir.

Dönemsel periyodik bakımlarında, aracın markasına, modeline, kilometresi ve yaşına bağlı olarak değişen kontroller yapılsa da standart olarak yapılması gerekenler de bir hayli fazladır. Bu tip kontrol ve değişimlerin yanı sıra ağır bakım olarak tabir edilen ve özellikle kilometresi belli bir seviyenin üzerine çıkmış araçlarda profesyonellik gerektiren değişimler de yapılmaktadır.

Çarıkcı Oto Servis, Bursa’da kilometre bakımı ve periyodik bakım alanlarında uzman personeli ile profesyonel bir servis hizmeti sunmaktadır.

Bilgisayarlı arıza okuma ve arıza silme konularında iletişime geçebilirsiniz.